ABDURRAHMAN ÖNDER

ABDURRAHMAN ÖNDER

Teftişten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı

1955 yılında Konya iline bağlı Taşkent ilçesinin Çetmi kasabasında doğdu.

İlkokulu Çetmi’ de, ortaokulu Taşkent’ te okudu. 1972 yılında Ankara Mehmet Rüştü Uzel Kimya Sanat Enstitüsü’nden lise diploması aldı.

Aynı yıl Anadolu Kimya Mühendisliği Yüksek Okulu’na girdi. 1979 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden Kimya Mühendisi olarak mezun oldu.

Üniversite döneminde Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde laborant olarak çalıştı. 1980-1989 yılları arasında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde Uzman Mühendis, Sanayi Yatırımlar Müdürü, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı olarak çalıştı.

1989 yılında Odalar Birliğinden ayrılarak Bursa’ya taşınıp serbest iş hayatına atıldı. Uzun yıllar kumaş ticareti, bebe- çocuk konfeksiyonu işleri ve kooperatif başkanlığı yaptı.

1991 – 2016 yılları arasında önce Islahatçı Demokrasi Partisi sonra da Milet Partisi Bursa İl Başkanlığı ve MKYK görevini aralıksız 25 sene sürdürdü.

Son büyük kurultayda MKYK’na yeniden seçildi. Halen Millet Partisinde MYK üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.

Hatice Önder ile 1987 yılında başlayan mutlu yol arkadaşlığını 35 yıldır sürdüren Önder’ e; Beyza-Yasin, Zeynep-Numan, Hilal- Fatih baba diyorlar.

Zehra- Meryem Yapalak, Hüseyin Emir Okandan ve Defne Bağsar dede diyorlar.

TELEFON: +90 532 354 07 54