MEHMET MUTLUOĞLU

MEHMET MUTLUOĞLU

Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

Dedesi, 23 Nisan 1920’de TBMM’nin açılışı duasında Atatürk ve Rıfat Börekçi ile birlikte bulunan Hacı Hafız Kurra Müderris Kutrioğlu Ahmet Efendi’dir (Ahmet Mutluoğlu).

1958’de Trabzon, Çaykara Taşören’de doğdu.

Trabzon Fatih Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü mezunu.

1984’te İlköğretim Müfettişliği eğitim programını, 1991’de Türk Dili ve Edebiyatı lisans eğitimini, 2001’de ‘Eğitim Yönetimi Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi’ yüksek lisansını tamamladı.

1975’te başladığı meslek hayatında sınıf öğretmenliği, Federal Almanya’da Türkçe ve Türk Kültür Dersleri Öğretmenliği, Türkçe ve Edebiyat Öğretmenliği, Millî Eğitim Şube Müdürlüğü, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü yaptı.

2011’de Boğazkale Millî Eğitim Müdürlüğü görevinden emekli oldu.

Bayrak, Egemen Milletin Sesi, Yeniden Milli Mücadele, Çınar, Gökmavi, Genç Yürekler ve Trabzon Hizmet Gazetesine şiir, makale ve denemeleri yayınlandı. Şiir şölenlerine katıldı.

Trabzon Bayrak FM’de “Bayrağın Gölgesinde” programları yaptı.

Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Ortahisar Gazeteciler Cemiyeti Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı ve Millet Partisi Trabzon Teşkilât Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.

“Kutlu Medeniyet Sevdamız” adlı eseri Çav Yayınları arasında çıktı. Şiirlerini “Uyanmak Vaktidir” adlı şiir kitabında topladı.

Evlidir. İki kız, iki erkek çocuğu, altı torunu vardır.

MKYK yedek üyesi

TELEFON: +90 535 560 45 70