Volkanlara Selam Olsun!
EGEMEN KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ HEP YAŞAYACAK!


YAVRU VATAN KKTC 40 YAŞINDA
EGEMENCE DAHA NİCE YÜZYILLARA!


Hala Sultan’ın, Lala Mustafa Paşa’nın ve binlerce şehidin kanları ve canları pahasına, yol kesici Haçlı - Venedik korsanlarının şirk, adaletsizlik, ahlaksızlık, terör ve zulmünden temizlenerek bir hürriyet ve barış yurdu haline getirilen, Doğu Akdeniz’in ve Ortadoğu’nun emniyet köşkü yeşil Kıbrıs!


Osmanlı-Rus harbinde, Rusya’ya karşı İngiltere’den destek almak ümidiyle, 2. Abdülhamid tarafından 1878’de yönetimi İngiltere'ye verilen ve 1914'de İngilizler tarafından işgal edilen yeşil Kıbrıs!


İngilizlerin desteğiyle, azınlıktan çoğunluğa dönüşen ve Ada’yı Yunanistan’a bağlamak için Türklere soykırım uygulamaya kalkışan; Sandallar, Atlılar, Muratağa köylerinde toplu katliamlara girişerek, bebeklere kadar toplu mezarlara gömen, katil EOKA çeteleri ve katil Makarios!
Büyük Türk Milleti sizi unutmadı!


Ve tan yeri ağarırken! “Beni bekliyorsan uyumamışsan/ Bir gece ansızın gelebilirim” müjdesini zafere dönüştüren, 20 Temmuz 1974, şafak sökerken, güneş daha doğmadan, bir güneş gibi doğan barış güneşi kahraman Mehmetçik!


Her zaman ve gittiği her yerde olduğu gibi, Ankara’dan Lefkoşa’ya barış köprüsü kurarak, EOKA’nın beynine, büyük Türk Milleti’nin çelikten hürriyet ve barış yumruğunu indiren kahraman Mehmetçik!


Büyük Türk Milleti’nin, ‘Mehmetçik Kıbrıs’a!’, miting, dua ve davetlerine süngüsü ile katılarak, Volkan Mücahitlerin yardımına koşan, kahraman Mehmetçik’e selam olsun!


O çelikten barış yumruğunu, bıkmadan, usanmadan, yılmadan; acıyla-ızdırabla onlarca yıl, gece-gündüz, “Biliyorum bir gün mutlaka gelecekler!..” diyerek bekleyen kahramanlara; Volkan gibi liderlik yapan Nalbantoğullarına, Küçüklere, Denktaşlara selam olsun!..


Selam olsun, merkezi çekirdeğe bağlı kalan, mağmayla irtibatı hiç kesmeyen kahraman Volkanlara!
Selam olsun Mücahitlere! Selam olsun Kıbrıs Türklerine!


Bütün Dünya ve Zalim Yunan Yöneticileri Bilsin ki:
BİR KEZ YÜKSELEN AY-YILDIZLI SANCAK, BİR DAHA İNMEZ!
Yunanistan ve AB, Rum Yönetimini Kıbrıs’ın tek temsilcisi olarak görmekten vazgeçmelidir!
Egemen Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bütün dünya devletlerince tanınmalıdır!
Hedefimiz Kıbrıs Türklerinin huzur, mutluluk, emniyet ve zenginlik içinde özgürce yaşamasıdır!


Cuma NACAR
Genel Başkan